Дерево пам’яті

Дерево пам’яті

Майже щодня в бойових діях в зоні АТО на сході гинуть наші воїни. Бійці ВСУ і добровольчих батальйонів віддають своє життя за мирне небо над нашими головами. За даними міністерства оборони вже загинуло кілька тисяч військових.

Народне прислів'я каже: «Кожен чоловік у житті повинен зробити три речі: посадити дерево, побудувати дім і виростити сина». Багато хто з українських чоловіків, які віддали свої життя за суверенітет і цілісність нашої Батьківщини, вже не зможуть цього зробити.

Громадська організація «Справа» проводить безстрокову всеукраїнську акцію «Дерево пам'яті». Мета акції: почати вже сьогодні з малого – висадити на честь кожного загиблого бійця дерево. Акція покликана увічнити кожного полеглого героя іменним деревом з меморіальною табличкою у формі армійського жетону з П.І.Б. бійця, датами його життя і місцем загибелі.

Перший етап акції відбувся у Києві 25 квітня 2015 року. Активісти, у присутності родичів загиблих і ЗМІ, висадили дерева-меморіали на честь 15 бійців з різних регіонів України. Згодом до акції приєдналися Харків і Фастів. Детальніше про минулі етапи ви дізнаєтеся з новин проекту.

Середній термін життя посаджених на честь бійців червоних кленів 100–200 років. Тим самим ми не тільки піклуємося замість полеглих бійців про довкілля та озеленення наших міст і населених пунктів, а й увічнюємо пам'ять героїв для нинішнього і майбутнього поколінь українців. Меморіальні дерева стануть нагадуванням, що ці люди віддали свої життя заради того, щоб жили інші, зробивши безцінний внесок у розвиток нашої держави.

У нашу організацію надходять дзвінки з питаннями, як можливо приєднатися до проведення акції. Приєднатися може кожен охочий. Спочатку зверніться до місцевих комунальних підприємств, що займаються озелененням, узгодьте місце висадки з планом посадки зелених насаджень. ГО «Справа» допоможе у виготовленні меморіальних табличок-жетонів. Вам залишиться придбати і висадити саджанці. Пізніше, коли дерево приживеться, його візьмуть на баланс комунальники.

Результатом акції вже стала висадка близько трьох десятків дерев на честь загиблих українських воїнів. Про кожного з бійців, імена яких увічнили в рамках акції, ви можете прочитати на сайті «Дерева пам'яті». Акція викликала великий відгук і підтримку у родичів загиблих, а також бійців, які воюють у зоні АТО. Ви можете вшанувати пам'ять своїх полеглих земляків і близьких у своєму населеному пункті. Усю детальну інформацію отримайте у всеукраїнського куратора акції Тетяни Кротової за телефоном: +38 093-723-34-67.


Реквізити для всіх, хто хоче допомогти проекту фінансово:

Картка Приват банку:

5168742321962320 — Олена Нойнець

В доларах:

BENEFICIARY — NOINETS OLENA

ACCOUNT — 4731185603709780

BANK OF BENEFICIARY — PRIVATBANK SWIFT CODE: PBANUA2X

INTERMEDIARY BANK — JP MORGAN CHASE BANK SWIFT CODE: CHASUS33

CORRESPONDENT ACCOUNT — 0011000080

IBAN — UA533052990004731185603709780

 

#MemoryTree

#ДеревоПам'яті

#ДеревоПамяти

Новини проекту: 

Активісти ГО «Справа» провели другий етап акції «Дерево пам'яті» на честь загиблих бійців АТО

Представники громадського об'єднання «Справа» 7 травня 2015 висадили дерева-меморіали на честь 3-х бійців, які загинули в АТО.

Це вдруге, коли активісти Київського осередку ГО «Справа» висаджують живі пам'ятники на честь полеглих воїнів. Дана акція – «Дерево пам'яті» була розпочата з метою увічнити подвиг загиблих у бойових діях на сході країни бійців, висадивши на честь кожного дерево з іменною табличкою у вигляді армійського жетона, на якій вказані дати життя і місце загибелі. Дізнатися більше про Активісти ГО «Справа» провели другий етап акції «Дерево пам'яті» на честь загиблих бійців АТО

«Дерева пам’яті» висадили у Харкові

У суботу 23 травня 2015 року представники Харківського осередку ГО «Справа» висадили на пошану загиблих бійців три клени у міському парку Перемоги.

Як повідомила координатор акції Олена Григор’єва, незабаром буде виготовлено та закріплено на деревах пам’ятні таблички з іменами героїв.

  Дізнатися більше про «Дерева пам’яті» висадили у Харкові

Фастів приймає естафету «Дерева пам’яті»

На вихідних 23-24 травня 2015 року новий етап соціальної акції «Дерево пам’яті», розпочатої ГО «Справа», відбувся у місті Фастові Київської області та смт. Кожанка Фастівського району. Дізнатися більше про Фастів приймає естафету «Дерева пам’яті»

Встановлено табличку на «дереві пам’яті» Олександра Скульського

Вчора, 21 липня 2015 року, за адресою вул. Хрещатик, 25, у рамках акції «Дерево пам’яті» було встановлено меморіальну табличку пам’яті майора 95-ї аеромобільної бригади Олександра Скульського. Дізнатися більше про Встановлено табличку на «дереві пам’яті» Олександра Скульського

На «деревах пам'яті» у Фастові закріпили меморіальні жетони

У суботу, 3 жовтня Фастів продовжив реалізацію безстрокової всеукраїнської акції «Дерево пам'яті», організованої ГО «Справа». На перших п'яти деревах, які були висаджені навесні, прикріпили меморіальні жетони. Дізнатися більше про На «деревах пам'яті» у Фастові закріпили меморіальні жетони

Перші 10 «дерев пам'яті» висаджені у Львові

14 листопада 2015 року у Львові пройшов новий етап соціальної акції «Дерево пам'яті», ініційованої ГО «Справа» та місцевими активістами.

Місцеві активісти вирішили увічнити пам'ять загиблих в зоні АТО хлопців з військової частини 3002 Національної Гвардії України та 80-ї аеромобільної бригади.

Львів'яни вже довго готувалися до акції, та ось у суботу на Погулянці біля Центру творчості дітей та юнацтва Галичини були висаджені перші 10 дерев на честь загиблих бійців. На даний момент на них ще не закріплені таблички. Дізнатися більше про Перші 10 «дерев пам'яті» висаджені у Львові

У Миколаєві провели суботник до висадки дерев пам’яті

Сьогодні, 14 травня, понад 100 активних миколаївців кинули спокійний суботній сон і приїхали до Парку Перемоги, щоб помахати лопатами, провести час на свіжому повітрі, наробити «селфіків» і принагідно зайнятися благоустроєм парку. Вже через кілька днів тут стартує висадка дерев пам’яті. Дізнатися більше про У Миколаєві провели суботник до висадки дерев пам’яті

У Дніпрі висадять «Дерево Пам'яті» на честь героя-кіборга

У суботу, 28 травня 2016 року, на Соборній (Жовтневій) площі висадять дерево на честь загиблого в Донецькому аеропорту Ігоря Брановицького. У заході візьмуть участь активісти «Справи», небайдужі громадяни і всі бажаючі гості і мешканці міста Дніпро. Захід почнеться о 12.00. Збір біля входу до храму з правого боку (якщо стояти обличчям до храму). Дізнатися більше про У Дніпрі висадять «Дерево Пам'яті» на честь героя-кіборга

«Справівці» висадили іменне «Дерево пам'яті» у Дніпрі

Сьогодні, 28 травня 2016 р., дніпровські активісти «Справи» висадили клен гостролистий на честь захисника Донецького аеропорту Ігоря Брановицького. Молоде дерево з меморіальною табличкою у вигляді армійського жетона тепер росте у центрі міста, на Соборній площі.  Дізнатися більше про «Справівці» висадили іменне «Дерево пам'яті» у Дніпрі