Добродій

Добродій

«Добродий» — це всеукраїнська інтернет-платформа, на якій користувачі можуть розмістити запит про допомогу, відгукнутися на нього або ж запропонувати свою допомогу іншим на безоплатній основі. Своєрідна соціальна мережа для взаємодопомоги серед однодумців і зручний інструмент для горизонтальної взаємодії у середовищі небайдужих громадян. 

Керівники проекту — Дмитро Шамрай та Армен Арутюнян.

Задум створити інтернет-сервіс для взаємодії як соціальний експеримент початково виник у Дмитра Шамрая у 2012 році. У наступні роки концепція шліфувалася й обростала деталями під час консультацій з діджитал-спеціалістами, мала попит у волонтерському середовищі після подій Майдану і нарешті матеріалізувалася завдяки співпраці з ГО «Справа». У жовтні 2015 року у Києві автори ідеї Дмитро Шамрай і Армен Арутюнян презентували свій проект. Код для альфа-версії сайту, функціонал якого з часом планується значно розширити, написали Олександр Слубський і Мирослав Боцула з команди Davintoo.

Що ви можете робити у «Добродії»

1. Попросити про допомогу. Запит про допомогу, який ви створюєте і розміщуєте у себе у профілі, бачать інші користувачі та можуть на нього відповісти, а також поширити серед інших.

2. Створити терміновий запит про допомогу. «Добродій» дає змогу створити терміновий запит про допомогу, який знаходитиметься на верхній позиції загального переліку запитів. Максимальний час існування такого запиту – 3 години.

3. Допомогти іншому. Ви можете розмістити інформацію про свої вміння і можливості допомагати. Інші користувачі бачать ваш запит з пропозицією допомоги у загальній стрічці, можуть ним скористатися і залишити вам подяку у профілі.

4. Відгукнутися на запити користувачів, які потребують допомоги.

Як це працює

1. Ви створюєте на сайті профіль, де можете вказати своє місце проживання. У профілі відображаються ваші запити про допомогу, пропозиції допомоги і відгуки на запити інших користувачів. Також у профілі можна подивитися вашу зароблену суму джоулів (див. п. 4) і список відповідальних модераторів.

2. На головній сторінці сайту відображається стрічка всіх запитів і пропозицій допомоги. Можна переглядати окремо запити і пропозиції. Результати можна фільтрувати за регіоном, давністю розміщення і різновидом допомоги, наприклад комп'ютерна або юридична допомога. Запити та пропозиції допомоги можна коментувати.

3. Спільнота модерується. Залежно від регіону кожному користувачу призначаються модератори, які допомагають йому.

4. Модератори нараховують користувачам за надану допомогу певну суму «джоулів», внутрішню «валюту» сервісу. Кожен запит про допомогу також оцінюється певною кількістю «джоулів» залежно від складності та потрібних витрат ресурсів. Зароблені «джоулі» використовуються у голосуваннях ГО «Справа».

Долучитися до проекту

Запрошуємо всіх стати користувачами «Добродія», отримати необхідно допомогу або надати її та розповісти про сервіс друзям.

«Добродію» потрібні модератори й розробники на добровільних засадах. Також проект шукає інвесторів для створення розширеної версії з новими функціями і зручностями для користувачів.

Контакти

http://dobrodiy.me/

E-mail:

Информационный портал в Facebook

Дмитрий Шамрай


 

Новини проекту: 

Розпочав роботу онлайн-сервіс для взаємодопомоги «Добродій»

У неділю, 18 жовтня, у київському офісі ГО «Справа» відбулася презентація бета-версії нового сервісу «Добродій» — онлайн-платформи для запитів та пропозицій взаємодопомоги для громадян у масштабах усієї України. Активісти київського осередку ГО «Справа» Дмитро Шамрай і Армен Арутюнян, які розробили сервіс, розповіли про філософію «Добродія», показали, як працює сайт, і поділилися найближчими планами з доробки проекту. Дізнатися більше про Розпочав роботу онлайн-сервіс для взаємодопомоги «Добродій»