У середині 2014 року, коли ніякого ГО «Справа» ще не було, а був тільки сайт «Петро и Мазепа» (який зараз підтримує «Справу» як інформаційний партнер), редакція сайту вирішила зібрати кошти з читачів на допомогу 28-й бригаді Збройних Сил України, яка несе свою службу на фронті та біля нього (а на той момент базувалася в степах Миколаївщини).
Редакція дізналася про тривожне становище в 28-й бригаді завдяки бійцеві Олександру Золотько, нині молодшому сержанту ВСУ (а тоді рядовому), який в коротких і простих виразах змалював ситуацію. Про ступінь оснащеності 28-ї бригади на той момент яскраво говорить той факт, що у неї не було взагалі нічого, крім бронетехніки і зброї. Ні дров, ні одягу, ні їжі, ні бойового духу. Солдати були впевнені, що командування кинуло їх у степу вмирати від голоду і холоду.
«Петро и Мазепа» кинув заклик. Читачі сайту (ті самі люди, які потім склали першу когорту «Справу») були настільки добрі, що за перші 3 дні накидали в скарбничку, ні багато ні мало, 200 тисяч гривень. Тоді це було ще 15 тисяч доларів. На ці гроші вдалося купити солдатам дуже багато всього різного, від генераторів до банальних термошкарпеток.
Волонтерська допомога 28-й бригаді триває й понині. У підсумку за півроку 28-й бригаді було передано понад 500 тисяч гривень. Звіти про те, як це все було, публікувалися, нові прохання про допомогу публікуються.
Чи потрібно говорити, що на сьогодні і редакція сайту «Петро и Мазепа» (Олександр Нойнець та Ігор Щедрін), і сам молодший сержант Золотько входять до Президії ГО «Справа»? Напевно, потрібно. Але можна було б про це й не говорити. Основна заслуга в тому, що бійці 28-й отримали і отримують допомогу від українців, належить українцям, які жертвували гроші і сили на те, щоб забезпечити армію. Читачам сайту «Петро и Мазепа», багато з яких згодом приєдналися до ГО «Справа». Окремої подяки заслуговують і громадяни Росії, які підтримали рублем цей проект (не побоявшись наслідків, які в Росії можуть бути дуже неприємними).
Отже, допомога 28-й бригаді – один з постійних проектів ГО «Справа». Цими питаннями займається благодійний фонд «Біловоддя», створений вже після першої хвилі термінової допомоги бійцям.