«Чистий стовп»: 17 рейдів

«Чистий стовп»: 17 рейдів

25 квітня 2015 року Громадською організацією «Справа» був підписаний меморандум про співпрацю з Ініціативною групою «Чистий стовп» (координатор Олексій Борсук) і тут, як то кажуть, «понеслося». За весь час після початку співпраці активісти ІГ «Чистий стовп» провели 17 рейдів – в Голосіївському, Деснянському, Шевченківському, Дарницькому, Печерському та Подільському районах Києва (у деяких навіть двічі).

За кожен рейд знищуються сотні незаконних табличок, кілька штендерів, а іноді, разом з керівництвом відповідних владних структур, ще й проводяться інспекції законності рекламних конструкцій комерційних організацій і робляться офіційні попередження. Веселощі як вони є, а от ретроспективний аналіз подій можна подивитися нижче:

18 жовтня 2015 «Чистий стовп» з активістами ініціативної групи «Подоляночка» організували невеличкий рейд по Подолу.

30 вересня 2015 Максим Ячний зробив ще 6 насадок до плоскорізів. ІГ «Чистий стовп» тепер дуже любить цей інструмент.

25 вересня – рейд «Чистого стовпа» в Голосіївському районі. Маршрут: по Голосіївському проспекту від ТЦ «Магелан» і до кінця проспекту. Ініціатор рейду – Alena Denga.

21 вересня 2015 – рейд «Чистого стовпа» біля Оперного театру, це був одиночний рейд від Pavlo Kaliuk.

1 серпня рейд «Чистого стовпа» і активістів ГО «Справа» по Троєщині.

18 липня активісти «Чистого стовпа», «Подоляночки» і просто небайдужі громадяни почистили від незаконної «наружки» Троєщину. До них також приєдналася директор КП «Київреклама» Наталія Гончарова.

17 липня був знятий незаконний банер з Українського дому.

15 липня 2015 року відбувся одноосібний рейд по бульвару Івана Лепсе від Віктора Зайцева.

13 липня відбулася спільна інспекція ГО «Справа», КП «Київреклама» та ІГ «Чистий стовп». Громадськість і комунальне підприємство пройшлися по бульвару Лесі Українки та проінспектували законність розміщення всіляких рекламних конструкцій. Це була перша у своєму роді спільна інспекція з комунальниками.

9 липня відбувся «активний відпочинок вночі» від Олексія Борсука на Бульварі Перова. О першій годині ночі був здійснений демонтаж незаконно розміщеної рекламної конструкції.

4 липня – рейд активістів ГО «Справа» і ІГ «Чистий стовп» по Сирцю.

26 червня 2015 року чотири перехрестя по Повітрофлотському проспекту були очищені завдяки одноосібному рейду Олександра Мальцева.

20 червня – рейд активістів ІГ «Чистий стовп» по Теремках.

14 червня – одноосібний рейд Віктора Зайцева.

12 червня – одноосібний рейд Alena Denga по Голосієво.

1 червня активістка ІГ «Чистий стовп» одноосібно очистила ще 10 стовпів, з них було знято 2 бляшані таблички, які були прикріплені 4 дюбелями кожна. На цю справу пішло 32 хвилини (через дюбелі довелося повозитися). Всього було зібрано 2 пакети сміття.

30 травня відбувся рейд активістів ГО «Справа» і «Чистого стовпа» по Березняках. Активісти розділилися на 4 групи і розійшлися по чотирьох кварталах Березняків. Одну з груп навіть супроводжували знімальні групи телеканалів «112» і «RTI». Наприкінці збору незаконна «наружка» була символічно спалена. До акції приєдналися небайдужі депутати Київради.

19 травня завдяки Максиму Ячному було зроблено 6 плоскорезів для боротьби з незаконною «наружкою». Ці пристосування були передані ІГ «Чистий стовп».

16 травня активісти «Справи» разом з ІГ «Чистий стовп» провели рейд на Харківському масиві Дарницького району.

Це далеко не всі рейди ІГ «Чистий стовп», а тільки ті, які широко висвітлювалися в соціальних мережах. Багато безіменних героїв щодня, але неймовірно методично, борються з незаконною «наружкою» у себе в мікрорайонах.