Активісти «Справи» пересадили «дерева пам'яті» в центрі Києва

У вівторок, 24 квітня 2018 року, відбувся IV етап всеукраїнської акції «Дерево пам'яті» по висадці іменних дерев на честь українських бійців, які загинули в АТО. Активісти ГО «Справа», концерну «Київпідземшляхбуд» та руху «Традиція і порядок» пересадили 15 «дерев пам'яті» в Києві.

Молоді червоні клени висадили замість дерев, які були посаджені в 2015 році на честь воїнів з різних регіонів України, але засохли через погодні умови. 7 дерев пересадили на схилах Алеї Небесної Сотні біля Жовтневого палацу, 3 — біля пам'ятника Лобановському і 5 — на Петровській алеї через дорогу від пам'ятника.

Безстрокова акція «Дерево пам'яті» триває вже три роки і спрямована на те, щоб вшанувати пам'ять кожного загиблого героя, що воював за Україну у військовому конфлікті на Донбасі. По всій країні на честь воїнів висаджуються меморіальні червоні клени. Колір листя дерев нагадує про кров, пролиту за мирне життя в незалежній Україні. На деревах закріплюються таблички у вигляді армійських жетонів, в які вноситься інформація про ім'я, дати життя та смерті й місце загибелі бійця. Таким чином, загиблий символічно перевтілюється в молодому дереві.

Координатор акції Тетяна Кротова підкреслила готовність активістів боротися з труднощами, що виникають в ході акції: «Доглядати за живими деревами — непроста й відповідальна справа. Ми продовжуємо стежити за долею дерев і після висадки — адже вони можуть не прижитися або бути пошкоджені. Запускаючи акцію, ми усвідомлювали, що такі проблеми можуть виникнути, і готові їх вирішувати. Сьогодні ми пересадили 15 дерев. Дякуємо Василю Веселому і колективу його підприємства «Концерн «Київпідземшляхбуд» за те, що допомогли цьому етапу акції відбутися».

Учасники суботника сподіваються, що дерева стануть для українців своєрідною терапією почуття скорботи за загиблими і допоможуть сформувати більш відповідальне і оптимістичне ставлення до своєї країни.

Сьогоднішню акцію організаційно та фінансово підтримав «Концерн «Київпідземшляхбуд». Власник концерну, бізнесмен Василь Веселий, зазначив: «Посадити дерево — завдання кожного чоловіка. Але ті, хто віддав своє життя, захищаючи Україну, вже не зможуть цього зробити. Тому наш колектив одностайно вирішив підтримати акцію «Дерево пам'яті». Ми беремо участь в акції не разово, а будемо разом з активістами «Справи» й далі доглядати за цими деревами. Ми хочемо, щоб в Україні з'явилися красиві та одночасно пам'ятні місця, куди може прийти не тільки рідня бійця, але й звичайні городяни, місцеві жителі, і згадати про загиблих за мир і свободу в Україні. Адже, хай це і звучить парадоксально, але за мир потрібно воювати».

Тетяна Кротова нагадала, що акція «Дерево пам'яті» відбулася вже в декількох регіонах України — Києві, Харкові, Дніпрі, Львові, Миколаєві та ін. Активісти сподіваються, що проект триватиме до тих пір, поки не буде вшанований кожен загиблий герой. Тетяна також нагадала, що на сайті «Дерево пам'яті» розміщена інтерактивна карта з місцезнаходженням дерев і інформацією про бійців, яка буде поповнюватися до висадки нових дерев.